Home / TVS Diodes / SMAJP4KE400A-TP
minImg
SMAJP4KE400A-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SMAJP4KE400A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AC (SMAJ)
Description:
Interface
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 800mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 380V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMAJ)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 548V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V