Home / Stepper Motors / SMC10-F20-HHD9
minImg
SMC10-F20-HHD9
NMB Technologies Corporation
Product No:
SMC10-F20-HHD9
Description:
STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 5V
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Diameter - Shaft 0.059" (1.50mm)
Rotor Inertia -
Termination Style Through Hole
Steps per Revolution 20
Approval Agency -
Voltage - Rated 5VDC
Coil Resistance 21.5 Ohms
Size / Dimension Round - 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Hole Spacing 0.551" (14.00mm)
Product Status Active
Length - Shaft and Bearing 0.197" (5.00mm)