SMF60A-T13
Littelfuse Inc.
Product No:
SMF60A-T13
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SOD123FL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Series SMF
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V