SPDC484801
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
SPDC484801
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
User Guide
DC Voltage - Input (Max) 350V
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 130V
Efficiency 93.8%
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Features Adjustable Output, IP20, PFC, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 5 -
Approval Agency CE, cULus, cURus
Minimum Load Required -
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 4.80" L x 2.76" W x 4.90" H (122.0mm x 70.0mm x 124.4mm)
Number of Outputs 1
Power (Watts) 480W
Series SPDC (120W)