SPLFA100F
Cosel USA, Inc.
Product No:
SPLFA100F
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency PSE
Minimum Load Required No
Voltage - Output 1 -
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.76" L x 2.87" W x 1.65" H (197.1mm x 72.9mm x 41.9mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series SPLFA (100W)
Type Open Frame
Efficiency -
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC