SQCSVA3R3BAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
SQCSVA3R3BAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 3.3PF 250V 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient A
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SQ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.76mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.3 pF