SQM10SJB-0R43
YAGEO
Product No:
SQM10SJB-0R43
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 0.43 OHM 5% 10W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 430 mOhms
Power (Watts) 10W