SQM700JB-0R91
YAGEO
Product No:
SQM700JB-0R91
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 0.91 OHM 5% 7W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) 1.594" (40.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 910 mOhms
Power (Watts) 7W