SQP700JB-27K
YAGEO
Product No:
SQP700JB-27K
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 27K OHM 5% 7W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Cement
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.374" x 0.354" Rectangular x 1.378" L (9.50mm x 9.00mm x 35.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27 kOhms
Power (Watts) 7W