SR121A221JAR
KYOCERA AVX
Product No:
SR121A221JAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF