Home / Memory / SST26VF032BT-104I/TD
minImg
SST26VF032BT-104I/TD
Microchip Technology
Product No:
SST26VF032BT-104I/TD
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
24-TBGA (6x8)
Description:
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 24TBGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 104 MHz
Memory Interface SPI - Quad I/O
Memory Organization 4M x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 24-TBGA (6x8)
Series SST26 SQI®
Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms
Package / Case 24-TBGA
Memory Size 32Mbit
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V