Home / Memory / SST26VF064BAT-104I/MF
minImg
SST26VF064BAT-104I/MF
Microchip Technology
Product No:
SST26VF064BAT-104I/MF
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
8-WDFN (5x6)
Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8WDFN
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 104 MHz
Memory Interface SPI - Quad I/O
Memory Organization 8M x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WDFN (5x6)
Series SST26 SQI®
Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Memory Size 64Mbit
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V