ST-32ETA205
Nidec Components Corporation
Product No:
ST-32ETA205
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.125W J LEAD TOP
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Product Status Active
Resistance 2 MOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W