ST-4EG204
Nidec Components Corporation
Product No:
ST-4EG204
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.25W J LEAD
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W