ST10-125T1KI
Vishay Sprague
Product No:
ST10-125T1KI
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 10UF 10% 125V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T1
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.219" Dia x 0.453" L (5.56mm x 11.51mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.5Ohm
Lifetime @ Temp. -
Series SuperTan®, ST
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF