ST32TB101
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
ST32TB101
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.125W GW TOP
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Product Status Obsolete
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W