ST5R005B
Littelfuse Inc.
Product No:
ST5R005B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
ICL 5 OHM 20% 5A 17.14MM
User Guide
Series ST
Approval Agency -
Mfr Littelfuse Inc.
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 5 A
Lead Spacing 0.310" (7.87mm)
Package Bulk
R @ 25°C 5 Ohms
Product Status Obsolete
Diameter 0.675" (17.14mm)
R @ Current 100 mOhms