Home / Oscillators / STC22C27O27-25.000M
minImg
STC22C27O27-25.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
STC22C27O27-25.000M
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series STC22C
Function Standby (Power Down)
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.7V
Output CMOS
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 25 MHz