Home / Oscillators / STC22C28O07-16.384M
minImg
STC22C28O07-16.384M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
STC22C28O07-16.384M
Description:
XTAL OSC TCXO 16.3840MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
Series STC22C
Function Standby (Power Down)
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V
Output CMOS
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 16.384 MHz