Home / Oscillators / STC53K33P16-12.800M
minImg
STC53K33P16-12.800M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
STC53K33P16-12.800M
Description:
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ SNWV
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 2mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Ratings -
Series STC53K
Function -
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output Clipped Sine Wave
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 12.8 MHz