Home / Oscillators / SUS75K50T48B-19.200M
minImg
SUS75K50T48B-19.200M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SUS75K50T48B-19.200M
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ CLPSW
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Frequency Stability ±280ppb
Current - Supply (Max) 15mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series SUS75K
Function -
Type TCXO
Package / Case 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output Clipped Sine Wave
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 19.2 MHz