SUW1R51212C
Cosel USA, Inc.
Product No:
SUW1R51212C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.84" L x 0.48" W x 0.26" H (21.4mm x 12.2mm x 6.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 65mA, 65mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Series SUW (1.5W)
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 75%