Home / Oscillators / SVC53C3C27D2-100.000M
minImg
SVC53C3C27D2-100.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SVC53C3C27D2-100.000M
Description:
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 100 MHz