Home / RF Switches / SW7-040120RI1HF
minImg
SW7-040120RI1HF
L3 Narda-MITEQ
Product No:
SW7-040120RI1HF
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Description:
IC RF SWITCH SP7T 12GHZ MODULE
User Guide
Operating Temperature -
Frequency Range 4GHz ~ 12GHz
IIP3 -
Insertion Loss -
Circuit SP7T
Topology Reflective
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Voltage - Supply 5V, 12V
Test Frequency 12GHz