SWI5-12-B-P5R
CUI Inc.
Product No:
SWI5-12-B-P5R
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class I)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency UKCA
Input Connector BS 1363
Size / Dimension 2.64" L x 1.95" W x 2.55" H (67.0mm x 49.6mm x 64.8mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 500mA
Power (Watts) 6 W
Series SWI5-B (6W)
No Load Power Consumption 75mW
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized United Kingdom
Efficiency Level VI
Standard Number 62368-1
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC