Home / Crystals / SXT11410DA07-38.400M
minImg
SXT11410DA07-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11410DA07-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 10 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series SXT114
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 38.4 MHz