Home / Crystals / SXT11411DA38-27.120M
minImg
SXT11411DA38-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11411DA38-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 11 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 11pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz