Home / Crystals / SXT11413DA07-25.000M
minImg
SXT11413DA07-25.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11413DA07-25.000M
Description:
CRYSTAL 25.000MHZ 13 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 13pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 25 MHz