Home / Crystals / SXT21410DA17-38.400M
minImg
SXT21410DA17-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21410DA17-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 10 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series SXT214
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 38.4 MHz