Home / Crystals / SXT21410EE27-27.120M
minImg
SXT21410EE27-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21410EE27-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 10 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series SXT214
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz