Home / Crystals / SXT21412DB16-16.384M
minImg
SXT21412DB16-16.384M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21412DB16-16.384M
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Ratings -
Operating Mode Fundamental
Frequency 16.384 MHz