Home / Crystals / SXT21420EA48-18.432M
minImg
SXT21420EA48-18.432M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21420EA48-18.432M
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Ratings -
Operating Mode Fundamental
Frequency 18.432 MHz