Home / Crystals / SXT2149BB38-38.400M
minImg
SXT2149BB38-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2149BB38-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 9 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 9pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 38.4 MHz