Home / Crystals / SXT22410AA07-40.000M
minImg
SXT22410AA07-40.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22410AA07-40.000M
Description:
CRYSTAL 40.000MHZ 10 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series SXT224
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 40 MHz