Home / Crystals / SXT22411DC27-50.000M
minImg
SXT22411DC27-50.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22411DC27-50.000M
Description:
CRYSTAL 50.000MHZ 11PF SMD
User Guide
Load Capacitance 11pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±25ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Operating Mode Fundamental
Frequency 50 MHz