Home / Crystals / SXT22416BA17-50.000M
minImg
SXT22416BA17-50.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22416BA17-50.000M
Description:
CRYSTAL 50.000MHZ 16PF SMD
User Guide
Load Capacitance 16pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 50 MHz