Home / Crystals / SXT22418DA48-18.432M
minImg
SXT22418DA48-18.432M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22418DA48-18.432M
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 18.432 MHz