Home / Crystals / SXT22418DD16-22.1184M
minImg
SXT22418DD16-22.1184M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22418DD16-22.1184M
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Operating Mode Fundamental
Frequency 22.1184 MHz