Home / Crystals / SXT22419CA48-22.1184M
minImg
SXT22419CA48-22.1184M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22419CA48-22.1184M
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 19PF SMD
User Guide
Load Capacitance 19pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 22.1184 MHz