Home / Crystals / SXT22420CC16-13.560M
minImg
SXT22420CC16-13.560M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22420CC16-13.560M
Description:
CRYSTAL 13.560MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±25ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Ratings -
Series SXT224
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 13.56 MHz