Home / Crystals / SXT22422AA48-24.576M
minImg
SXT22422AA48-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22422AA48-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 22 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 22pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 24.576 MHz