Home / Crystals / SXT32410EB16-27.120M
minImg
SXT32410EB16-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32410EB16-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 10 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz