Home / Crystals / SXT32413BA16-14.7456M
minImg
SXT32413BA16-14.7456M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32413BA16-14.7456M
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 13PF SMD
User Guide
Load Capacitance 13pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Operating Mode Fundamental
Frequency 14.7456 MHz