Home / Crystals / SXT32418AA27-48.000M
minImg
SXT32418AA27-48.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32418AA27-48.000M
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 18 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 48 MHz