Home / Crystals / SXT32419CC17-52.000M
minImg
SXT32419CC17-52.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32419CC17-52.000M
Description:
CRYSTAL 52.000MHZ 19PF SMD
User Guide
Load Capacitance 19pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 Ohms
Ratings -
Series SXT324
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 52 MHz