Home / Crystals / SXT3248EA16-29.4912M
minImg
SXT3248EA16-29.4912M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3248EA16-29.4912M
Description:
CRYSTAL 29.4912MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Operating Mode Fundamental
Frequency 29.4912 MHz