Home / Crystals / SXT3249CA38-19.6608M
minImg
SXT3249CA38-19.6608M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3249CA38-19.6608M
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 9PF SMD
User Guide
Load Capacitance 9pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Ratings -
Operating Mode Fundamental
Frequency 19.6608 MHz