Home / Crystals / SXTHM210DC384-30.000M
minImg
SXTHM210DC384-30.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM210DC384-30.000M
Description:
CRYSTAL 30.000MHZ 10 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Frequency Stability ±25ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Series SXTHM2
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 30 MHz