Home / Crystals / SXTHM212BB174-12.000M
minImg
SXTHM212BB174-12.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM212BB174-12.000M
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series SXTHM2
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 12 MHz