Home / Crystals / SXTHM218CA384-40.000M
minImg
SXTHM218CA384-40.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM218CA384-40.000M
Description:
CRYSTAL 40.000MHZ 18 PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 40 MHz